Marc Jacobs

Marc Jacobs se narodil roku 1963 v New Yorku a již od střední školy se věnoval designu. Během jeho studií byl byl oceněn nejvyššími vyznamenáními a oceněními. V roce 1984 se Marc Jacobs setkává s Robertem Duffy, který se stal jeho obchodním partnerem a je jím do dnes. Svou módní tvorbu představili v roce 1984 první kolekcí. O 3 roky později byl oceněn módním průmyslem jako nejmlasší módní návrhář světového formátu: The Council of Fashion Designers of America (CFDA) Perry Ellis Award for New Fashion Talent. Roku 1989 Jacobs a Duffy do svého týmu přijímají Perryho Ellise jako prezidenta dámských kolekcí. Roku 1992 získali společníci další ocenění v kategorii dámských kolekcí za svou legendární Grunge Collection. O rok později konečně společníci zakládají vlastní společnost s názvem Marc Jacobs International Company, L.P.
Roku 1997 se Marc Jacobs stal kreativním ředitelem francouzského módního domu Louis Vuitton a otevřeli svůj první kamenný obchod Marc Jacobs v New Yorku. Na jaře roku 2001 vzniká sekundární linie značky Marc by Marc Jacobs, která měla takový úspěch, že módní dům získal ocenění CFDA za dámský design roku, design doplňků a pánský design roku. Značka byla podobně nominována více než 20 krát, čímž se stal Marc Jacobs nejčetněji nominovaný návrhářem v historii CFDA.
V současné době se značka věnuje pánským a dámským ready-to-wear kolekcím, obuvnímu průmyslu, tvorbě luxusních doplňků a mimo jiné také parfémům, za které značka získala další ocenění. Roku 2010 měla značka na 300 kamenných butiků v nejvýznamějších světových metropolích. Každým rokem její zastoupení ve světě roste a také s v současnosti věnuje online obchodu.
Marc Jacobs je společně s Robertem Duffy významným aktivistou v oblasti charity. Byli zapojeni do více než 75 charitativních akcí po celém světě, které trvale podporují a stále hledají podobné nové cíle.

200 Kč na nákup